Author: s***y
Date:
Review: Nice thank you
顏色: 磨砂黑
Price: NT$2,877
Original Price: NT$2,986
品牌 Apple 螢幕尺寸 4.7英寸 系統 iOS 雙卡機類型 單卡 SIM卡數量 1個 耳機介面 Lightning 充電介面 Lightning CPU型號 A10 前攝主像素 700萬像素
| Color | Silver |
| Connection Method | WiFi |
| Interface | Lightning |
| Brand | Apple |
| Model | Apple iPhone 7 |
| Network | 4G |
| Screen Size | 4.7" |
| Wireless network technology | Wi-Fi |
| Operating System | iOS 12 |
| Screen Type | LCD |
| Rear Camera | 12MP |
| Positioning | None |
| Version | Chinese Version |
| Condition | Used |
| SIM Card Size | Nano |
| SIM Card Slot Count | Single SIM |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Cellular Phone Refresh Rate | Up to 60 Hz |
| Cell Phone Resolution | 1280*720 |
| Video Capture Resolution | 720P |
| Phone Battery Capacity | 1450mAh |
| Battery Type | UN 3480 |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| CPU Brand | Apple |
| CPU Model | A13 |
| SKU | sw251230172465448230717 |
Brand Name: Apple
Brand Page: https://m.shein.tw/Brands/Apple-sc-014441901.html
Quality: 4451644 people said the quality is very good!
Author: s***y
Date:
Review: Nice thank you
顏色: 磨砂黑
Author: v***6
Date:
Review: I'm very satisfied nice for my back up. Original iphone 7
顏色: 亮黑色
Author: m***b
Date:
Review: It was like a brand new one I am very happy with it
顏色: 紅色
Author: v***6
Date:
Review: Good as new. Battery 🔋 is almost as 100 % And in perfect condition 👌
顏色: 亮黑色
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.