Price: NT$7,732
Original Price: NT$8,028
Chinese version 品牌 OPPO 商品編號 10142245920457 CPU型號 天璣6000系列 三防標準 IP69,IP68,IP66 螢幕解析度 HD+ 風格 簡約風,時尚 螢幕材質 LCD 後攝主像素 5000萬像素 特徵特質 AI大模型,輕薄,防水防塵 入網型號 PKV110 機型 OPPO A5 活力版 上市日期 2025-03-21 國補備案型號 A5 活力版 機身顏色 瑪瑙粉 機身重量 194g 機身尺寸 寬75.53mm;長164.82mm;厚7.76mm 記憶卡 支援MicroSD(TF) 螢幕尺寸 6.67英寸 螢幕特色 無 螢幕更新率 120Hz 無線充電 不支援 電池容量 5800mAh(typ) 充電功率 45W 系統 ColorOS 4G網絡 4G FDD-LTE SIM卡數量 2個 5G網絡 支援5G 充電介面 USB Type-C 生物識別 側面指紋;人臉辨識 拍照特色 無 後攝2-超廣角像素 無 後攝3-長焦像素 無 前攝主像素 800萬像素
| Color | Multicolor |
| Connection Method | WiFi |
| Interface | Type C |
| Brand | OPPO |
| Network | 4G |
| Screen Size | 6.8" |
| Wireless network technology | Wi-Fi 5 |
| Operating System | Android 15 |
| Screen Type | OLED |
| Rear Camera | 50MP |
| Positioning | Positioning |
| Version | Chinese Version |
| Condition | New |
| SIM Card Size | Nano |
| SIM Card Slot Count | Dual SIM |
| Biometric Security Feature | Face Recognition |
| Cellular Phone Refresh Rate | Up to 120 Hz |
| Cell Phone Resolution | 2400 x 1080 |
| Video Capture Resolution | 4K |
| Phone Battery Capacity | 7000mAh |
| Battery Type | UN 3481 |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| CPU Brand | Snapdragon |
| CPU Model | Snapdragon 6 Gen4 |
| SKU | sw260309165456225365984 |
Brand Name: OPPO
Brand Page: https://m.shein.tw/Brands/Oppo-sc-014435493.html
Quality: 582616 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.