Price: NT$27,336
Original Price: NT$46,212
| Material | ABS |
| Features | Stereo Speakers |
| Condition | New |
| Additional installation costs | No installation fees |
| Color | Multicolor |
| Brand | Apple |
| Screen Size Range | 12" - 13.9" |
| Screen Size | 13.0" |
| Screen Resolution | 2400 x 1600 |
| CPU Brand | Apple |
| CPU Family | Apple A |
| CPU Generation | Other |
| GPU Brand | Apple |
| GPU Model | Other |
| Wireless Communication Technology | Bluetooth |
| Operating System | MacOS |
| Laptop Type | Ultrathin Laptops |
| GPU Memory | 8GB |
| HDD Type | SSD |
| Memory Type | LPDDR5X |
| Screen Refresh Rate | 60Hz |
| Touchscreen | No |
| Power Supply | Battery Powered(Rechargeable Battery) |
| Battery Type | UN 3481 |
| SKU | se260401141922894840080 |